2020-01-30

tipa_bandera: (шевченко)
2020-01-30 10:48 am
Entry tags:

Продукти в Лондоні дешевші ніж в Україні.

Те, що в Польщі продукти трохи дешевші ніж в Україні я знав. А от, що в Лондоні ціни нижчі ніж в Україні не підозрював. Найбільше шокувала ціна на чіпси Pringles, що в нас коштують близько 75 грн, а в Лондоні 37 грн.(це мені нагадало, як колись в нас макарони Барілла були як мінімум вдвічі переоцінені — мабуть їх хтось вирішив віднести до продуктів класу люкс). Мартіні Асті також вдвічі дешевше. Мита картопля — і та дешевша, як мука та ін. Італійські макарони за 17 грн. (500 гр.) — в нас таких не зустрічав. Це не самий дешевий магазин, в коментах пишуть, що на базарах ще дешевше. Цікаве відео:

В тему: На зарплату в 36 000 грн. дійсно не дуже розженешся

tipa_bandera: (шевченко)
2020-01-30 11:20 am

Вистава про Україну, 1728 р.

Ех, знову так виходить, що не большевики придумали Україну. П'єса «Милість Божа» написана і поставлена на сцені в Київській академії 1728 р. до 80-річчя початку війни 1648 — 1654 рр. Автор невідомий. Дослідники приписують її викладачам поетики і риторики у Київській академії в ці роки — Феофану Трофимовичу або Іннокентію Неруновичу. 

Що там цікавого? Що Україна представлена не як назва якоїсь незрозумілої території, а як дійова особа. Суть вистави в тому, що «мілость Божія» спасає «Україну от неудобносимих обид лядських чрез Богдана Зіновія Хмельницького». Або такі примітки до вистави, де навіть під рукою Москви Україна розглядається як окрема одиниця, а не одіннірот:

Смотрініє божіє предсказуєт Україні незиблемоє єя блаженство под кріпкою непобідимих монархов всеросійських рукою, добрим і рейментарським правленієм.

17 разів вживається слово «Україна», один раз «Вкраїна» та «Мала Росія», а також «українські діти».