![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Оскільки в мене виникли деякі запитання щодо методології аналізу ходи та точності цього методу, вирішив подивитись літературу. Перше, що попалось (про нейромережеві методи). Зверніть увагу на виділене. Настільки я зрозумів, порівнювались відео зняті в трьохрічному проміжку. Тут точність взагалі під сумнівом (в книзі не визначено протяжність «тривалого періоду», але в підписі до Таблиці 2 мова йде про дні. Три роки — це точно дуже тривалий період):

Наголошу, що тут мова йде про нейромережеві методи. А якщо оцінює людина — тут буде складно знайти об'єктивні критерії, це буде суб'єктивна оцінка.
Джерело: «Обзор методов распознавания человека по походке в видео», стрю 236
no subject
Date: 2019-12-14 05:52 pm (UTC)Ніяких проблем щоб об'єктивно оцінити здатність людей "в середньому" розпізнати ходу на двох відео знятих в різні періоди часу нема. Як то кажуть, аби були гроші і експеримент буде.
Можна ще зробити експеримент для оцінки якості не пересічних громадян, а для експертів.
Це технічні коментарі до вашого тезісу про принципову суб'єктивність розпізнавання людьми. У випадку коли ви можете конкретно виміряти "відповідь вірна" та "відповідь невірна" завжди можна провести оцінку точності. Єдина суб'єктивність в такому випадку буде полягати в ймовірності того що оцінювач може брехати. Але в такому випадку взагалі ніколи нічого не можна довести. Просто тому що одна людина вже давно не може перевірити усе.
no subject
Date: 2019-12-14 09:21 pm (UTC)Це не відбиток пальця, це субєктивна оцінка. Певен, що методологія передбачає різні степені достовірності оцінки. Цікаво було б побачити формулювання експертів, а не переказ від Авакова, тощо.
Не знаю наскільки достовірна інформація, але десь вже попадалось, що експерт якраз і вжив термін суб'єктивно.
no subject
Date: 2019-12-14 09:46 pm (UTC)Є цілий спорт "знайди мінімальну кількість пікселів щоб натренований алгоритм зламався". Навчена система розпізнання велосипедиста і людини може зламатися побачивши велосипедиста поруч з велосипедом. Що для людини явно не є важливою різницею.
Експеримент в якому напряму буде вимірюватися ефективність людей може показати чи те що змінюється в ході є важливим для людини чи це просто приклад того що алгоритм не robust. Екстраполювати результат machine learning на людину - майже неінформативно.
Звісно, якщо у нас нема експерименту який показав би що експерти розпізнають вдало то у нас просто відсутня інформація з питання, в такому випадку усе базується на "common sense" що саме є небезпечним з наукової точки зору. Але усе одно не екстраполюйте результати machine learning на поведінку людей - це не працює зовсім.
Я в даному випадку говорю не про конкретну ситуацію, а як раз з точки зору того що бачив про ті алгоритми.
Що саме експерт сказав про суб'єктивність я тим більш не знаю, але знову ж, як статистик я знаю що перевірити достовірність оцінок експертами можна не гірше ніж перевірити достовірність алгоритму - та що там, я просто одразу пам'ятаю один подібних випадків - стосувалося класифікації лікарями типу та стадії панкреатичного раку. Там на момент збору інформації ті лікарі говорили що бачать, а потім ми розробили модель яка на базі біопсії оцінювала склад того біоматеріалу. В тому випадку наступний аналіз біоматеріалу давав набагато точнішу відповідь ніж просто погляд на картинку, але і про людей можна було виміряти рівень точності їхньої оцінки. Хоча кожна конкретна людина і має певну суб'єктивність.
no subject
Date: 2019-12-16 07:19 pm (UTC)no subject
Date: 2019-12-14 09:39 pm (UTC)no subject
Date: 2019-12-15 05:48 am (UTC)или уже кривая под камерами ??
no subject
Date: 2019-12-15 11:48 pm (UTC)no subject
Date: 2019-12-16 08:23 am (UTC)no subject
Date: 2019-12-16 09:25 am (UTC)Пістолета та баба пов'язує з Шереметом. Не те щоб я вірив мусорам і підмусареним, але "з цього місця більш детально будь ласочка".
Ну і ще одне. Мені дуже цікаво послухати те, що нам НЕ озвучили.